Software

Poslední aktualizace dne 4.6.2008

S e z n a m

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Super dobré (2037)
 

Moc dobré (1686)
 

Uspokojivé (2074)
 

Více softwarů (1632)
 

Novinky

Google

Nástroje pro fotografie

Picasa 2.7 Build 37.29 Freeware cz

Picasa 2.7 Build 37.29 Freeware cz.rar, (5.96MB)
Picasa 2.7 Build 37.29 Freeware cz
Správa digitálních fotografií od Googlu.
Picasa je původně placený produkt pro správu fotografií v elektronické podobě. Poté, co ho nedávno od původního výrobce koupil Google, začal být nabízen zdarma.
Při prvním spuštění máte na výběr, zda do aplikace natáhnout informace o všech fotografiích a obrázcích na vašem disku nebo zda proskenovat jen vámi vybrané adresáře. Picasa umožňuje nastavit sledování jednotlivých adresářů na změny, takže pak máte vždy k dispozici aktuální stav. Program umí spolupracovat i s digitálními fotoaparáty a naimportovat pořízené snímky přímo z nich.
Fotografie můžete upořádávat do alb a alba do kolekcí. Ke každé fotografii můžete přidat několik klíčových slov, podle kterých lze tématicky podobné snímky vyhledávat.
Dostupné jsou i základní funkce pro editaci fotografií jako je například odstranění červených očí, ořez či otočení fotografie.
Snímky lze přímo z programu tisknout, poslat e-mailem či ukládat na harddisk. Picasa dále nabízí další dvě funkce, které asi nebudou u nás až tak využitelné, a to objednání klasických fotografií z digitální předlohy a propojení s Hallo (poslání více fotografií najednou známému a propojení s vaším případným blogem na Bloggeru).
Celkově se dá říci, že se jedná o velmi dobře vytvořenou aplikaci, která splňuje snad všechny požadavky na uspořádávání vašich digitálních fotografií.
Verze 2.0:
Poslední verze přináší možnost ihned zálohovat všechny fotografie na CD, organizování fotografií pomocí nálepek a také podporu videa.
Žádné komentáře
 
Poslední aktualizace dne 4.6.2008 Děkuji za návštěvu.